Tabletki Claritine SPE tabl. 0,01 g 7 tabl.

chwilowy brak towaru

System od BAYER SP. Z O.O. Polska

  • Zabezpieczenia: Leki przeciwalergiczne
  • Postać: tabletki
Postać

Tabletki

Opakowanie

1 op. 7 tabletek

Skład

1 tabletka powlekana gromadzi: substancję czynną: loratadynę 10mg, a także substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian.

Działanie

Lek Claritine SPE gromadzi loratadynę, która jest pochodną piperydyny. Jest długo działającym, trójcyklicznym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1. Hamuje działanie histaminy powodującej pomiędzy innymi występowianie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa też przeciwcholinergicznie. Szczególnie korzystnie wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1-3 godzinach.

wyszczególnionia

Leczenie objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa (kichanie, obrzęk błony śluzowej nosa, wyciek z nosa), świąd i pieczenie oczu. Lek ten jest także wyodrębniony w leczeniu objawów przewlekłej pokrzywki idiopatycznnej.

Sposób wykorzystania

Stosować przed jedzeniem.Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę. Dzieci od 2 do 6 lat-1/2 tabletki (5 mg) raz na dobę. W sytuacji wrażenia, że działanie leku jest za solidne albo za słabe, nalęży zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

:Nadwrażliwość na substancję czynną (loratadynę) albo na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować towaru leczniczego Claritine Allergy w okresie ciąży.

Działania niechciane

typowo obserwowano - senność, ból głowy, zmęczenie, uczucie suchości w jamie ustnej. Bardzo rzadko występują: nadkomorowe zaburzenia rytmu, nudności, powiększenie łaknienia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka, łysienie, anafilaksja, nieprawidłowa czynność wątroby.>

Najlepsze. Leki przeciwalergiczne taniej. Ostrzegamy - ochrona pierwszej klasy.