Tabletki Ibuprom 200mg 50 tabletek

chwilowy brak towaru

System od US PHARMACIA SP. Z O.O. Polska

  • Zabezpieczenia: Leki na przeziębienie i grypę
  • Postać: tabletki
Postać leku:

Tabletki powlekane

Dawka:

200 mg

Opakowanie:

50 tabletek

Skład:

Ibuprofen 200 mg i substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana (ELCEMA P-100), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, krospowidon, krzemionka koloidalna, olej roślinny utwardzony, hydroksypropyloceluloza, glikol polietylenowy, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), węglan wapnia, guma akacjowa, tytanu dwutlenek, barwnik biały-Opalux White AS 7000, wosk Carnauba, tusz czarny Opacode Black S-1-17823

Działanie:

Lek IBUPROM jest lekiem działającym przeciwbólowo (na poziomie centralnym i obwodowym). Używany jest w leczeniu stanu zapalnego, który jest jedną z przyczyn bólu (działanie obwodowe). Efektywnie zniża gorączkę (działanie centralne).

wyszczególnionia:

Dolegliwości bólowe o zróżnicowanej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe. Bolesne miesiączkowanie. Gorączka.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku jeśli: wcześniej występowały objawy alergii na którykolwiek składnik leku, wykazano nadwrażliwość (katar, napad astmy, pokrzywka) na kwas acetylosalicylowy albo inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Występują następujące schorzenia: czynna lub niedawno przebyta choroba wrzodowa żołądka i(albo) dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność wątroby i(albo) nerek. III trymestr ciąży. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Ostrzeżenia:

Zachować szczególną ostrożność stosując lek IBUPROM jeśli Występuje astma oskrzelowa, choroba wrzodowa żołądka i(lub) dwunastnicy w wywiadzie, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie tętnicze, zaburzenie czynności wątroby i nerek. Prowadzona jest jednocześnie terapia innym lekiem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ciąża i okres karmienia piersią.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: W doraźnym leczeniu: 1 do 2 tabletek doustnie co 4 do 6 godzin (nie należy stosować ilości obszerniejszej niżeli 6 tabletek na dobę).

Najlepsze. Leki na przeziębienie i grypę taniej. Ostrzegamy - ochrona pierwszej klasy.