System od THE MENTHOLATUM COMPANY LTD

  • Zabezpieczenia: Maści i żele przeciwbólowe
  • Postać: żel
Producent:

THE MENTHOLATUM

Postać:

Żel

Dawka:

50 mg + 30 mg/g

Opakowanie:

Tubka 50 g

Skład:

Ibuprofen, mentol, a także substancje pomocnicze: karbomer, glikol propylenowy, etanol 96%, dizopropanoloamina, woda oczyszczona

Działanie:

Dip Rilif żel posiada ibuprofen, a także mentol (1 g żelu posiada 50 mg ibuprofenu i 30 mg mentolu). Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działa silnie przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Zmniejsza stany zapalne w miejscu zmodyfikowanym chorobowo, łagodzi ból i obniża obrzęk. Mentol działa miejscowo znieczulająco. Powoduje na dodatek miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu elementów sprawia uśmierzenie bólu niezwykle prędko po naniesieniu żelu na skórę i działanie to utrzymuje się poprzez niemało godzin.

wyznaczonia:

Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Bóle reumatyczne, w tym bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bóle pleców, lumbago (postrzał), bóle mięśniowe, bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach. Ból i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, u osób z astmą, u których występowały wcześniej napady duszności, wysypka, nieżyt nosa albo inne objawy alergiczne po zaimplementowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Ostrzeżenia:

Należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku w sytuacji: występowania alergii na leki albo kosmetyki, choroby nerek, jednoczesnego przyjmowania kwasu acetylosalicylowego albo innych leków, ciąży i karmienia piersią. Nie stosować żelu: na błony śluzowe, wargi, nozdrza i okolice narządów moczowo-płciowych, do oczu i na skórę w okolicach oczu, na skórę uszkodzoną albo zmienioną zapalnie. W sytuacji kontaktu z preparatem ww. Miejsc należy przepłukać je dużą ilością czystej wody. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat. Działania niechciane występują rzadko. Przeważnie są to reakcje miejscowe: zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka. Mogą się też pojawić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego - bóle brzucha i niestrawność.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Cienką warstwę żelu nałożyć na bolesne miejsce i subtelnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Powtarzać nie częściej aniżeli 3 razy na dobę zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę w używaniu. Należy jednorazowo stosować 1 do 4 cm żelu.

Poznaj ranking najtańszych i najlepszych zabezpieczeń i alarmów

Najlepsze. Maści i żele przeciwbólowe taniej. Ostrzegamy - ochrona pierwszej klasy.