System od

  • Zabezpieczenia: Maści i żele przeciwbólowe
Metafen żel Forte Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym do wykorzystywania miejscowego. Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 g żelu zawiera 100 mg (10%) soli lizynowej ibuprofenu. Pozostałe składniki leku to: makrogol 200, trolamina, karbomer 980, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, woda oczyszczona. Dawkowanie Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta albo według wskazań lekarza czy też farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza albo farmaceuty. Lek stosować miejscowo na skórę. Wykorzystywanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Należy wycisnąć około 3 cm żelu i finezyjnie wsmarować w miejsce objęte dolegliwościami, aż do całkowitego wchłonięcia. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. W sytuacji wrażenia, iż działanie leku Metafen żel Forte jest za mocne albo za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Działanie Przeciwbólowe, przeciwzapalne. Wyróznionia Dolegliwości wymagające miejscowego działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego: bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo-szkieletowego; bóle pleców; nerwobóle; bóle pourazowe; bóle w lekkich postaciach zapalenia stawów. Przeciwwskazania Nie stosować żelu: jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych części tego leku jeśli pacjent ma choroby alergiczne skóry; jeśli pacjent ma choroby zakaźne przebiegające ze zmianami skórnymi; jeśli pacjent ma oparzenia skóry; jeśli pacjent ma uszkodzenia skóry; jeśli w przeszłości występował u pacjenta skurcz oskrzeli, nieżyt nosa i pokrzywka w związku z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego albo innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza. Działania niechciane Jak każdy lek, Metafen żel Forte może wywoływać działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia astma, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli albo duszność. Zaburzenia żołądka i jelit ból brzucha, niestrawność. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej wysypki różnorodnego rodzaju, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, martwica naskórka i rumień wielopostaciowy (rzadziej). Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania zaburzenia skóry (np. Zaczerwienienie) i mrowienie skóry występujące w miejscu podania leku, niespecyficzne reakcje alergiczne i anafilaktyczne. W przypadku długookresowego używania na sporych powierzchniach ciała mogą wystąpić dodatkowe działania niechciane: bóle i zawroty głowy, zmiany w obrazie krwi (granulocytopenia, agranulocytoza), hiperurykemia a ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, utrata łaknienia, nawrót choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Podczas leczenia ibuprofenem może wystąpić ponadto zniszczenie nerek, wyjątkowo u pacjentów ze schorzeniami nerek. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie realne objawy niechciane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Ostrzeżenia i środki ostrożności W okresie ciąży i karmienia piersią, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza albo farmaceuty. Kobiety w ciąży powinny zasięgnąć porady lekarza przed wykorzystaniem leku Metafen żel Forte.

Poznaj ranking najtańszych i najlepszych zabezpieczeń i alarmów

Najlepsze. Maści i żele przeciwbólowe taniej. Ostrzegamy - ochrona pierwszej klasy.