Apap Extra 24 tabletek (5909991107147)

chwilowy brak towaru

System od US PHARMACIA SP. Z O.O.

  • Zabezpieczenia: Tabletki przeciwbólowe
  • Postać: tabletki

Skład:

- paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
- pofeina (Coffeinum) 65 mg


Działanie:

lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Posiada paracetamol i kofeinę. Dodatkowy komponent nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Ponadto kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, poprzez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia.


wyróznionia:

APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych. Wyznaczoniem do użytkowania leku są: bóle o zróżnicowanej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie, jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.


Przeciwwskazania:

nie należy przyjmować leku jeśli wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek komponent leku, występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby albo nerek, zaburzenia rytmu serca

Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

W czasie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu ze względu na rozszerzone ryzyko uszkodzenia wątroby.
Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.


Dawkowanie:

dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).


Działania niechciane:

- skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka)
- ze strony przewodu pokarmowego: nudności, zaburzenia trawienia
- ze strony układu krążenia: niemiarowość rytmu serca
- ze strony ośrodkowego układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość
- ze strony układu krwionośnego: rzadko agranulocytoza, bardzo rzadko trombocytopenia

w sytuacji doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.


Interakcje:

leku nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. W sytuacji równoczesnego używania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Najlepsze. Tabletki przeciwbólowe taniej. Ostrzegamy - ochrona pierwszej klasy.